Tepelne izolačná stierka aeroTHERM

aerothermaeroTHERM je tepelná izolácia kombinujúca moderné tepelné izolanty pre dosiahnutie maximálnych tepelne izolačných vlastností v extrémne tenkej vrstve.

aeroTHERM je dodávaný vo forme vodou riediteľného tmelu a jeho hlavná funkcia je termoreflexia (odraz tepla) a termoizolácia (neprepúšťanie a zadržiavanie tepla).

Jeho hlavnými funkčnými zložkami sú 3M sklenené guľôčky (tenkostenné mikroguličky z technického skla obsahujúce riedky vzduch) a aerogel (najlepší známy izolant na svete).

Hlavné výhody tepelnej izolácie aeroTHERM

aeroTHERM vyniká predovšetkým svojou nízkou tepelnou vodivosťou pri aplikačnej vrstve 1,0 mm. Naviac izolačný tmel aeroTHERM skvelo priľne k podkladu, neopadáva a pružne sa prispôsobuje jeho zmenám. Izolačný materiál aeroTHERM má výbornu tepelnú odolnosť od -40 °C do 150 °C bez straty deklarovaných vlastností.

 aeroTHERM okrem skvelých tepelných izolačných vlastností taktiež ovplyvňuje vzdušnú vlhkosť a neumožňuje jej kondenzáciu na povrchu. Na rozdiel od iných izolačných riešení tak vytvára nepriaznivé prostredie pre vznik plesne.

Samozrejmosťou je, že izolačný tmel aeroTHERM je bez zápachu, nehorľavý a neuvoľňuje žiadne toxické látky (ani ich neobsahuje). Jeho minimálna životnosť je pri správnej aplikácii minimálne 15 rokov, čo prevyšuje návratnosť investícií vynaložených do zateplenia.

 V neposlednej rade musíme vyzdvihnúť fakt, že materiál aeroTHERM je dodávaný vo forme tmelu, čo umožňuje jeho ľahkú aplikáciu na akýkoľvek tvar. Vďaka veľkej priľnavosti materiálu k povrchu môžete aeroTHERM naniesť prakticky na akýkoľvek materiál a vďaka vysokému rozpätiu teplôt, ktorým odoláva je nespočetne veľa možných využití.

Odstránenie a prevencia vzniku plesne

Riešenie konštrukčných vád plášťa budov (premrznutie), odstránenie kondenzácie vlhkosti na chladných stenách a v miestnostiach so zvýšenou vlhkosťou. Aplikáciou termoizolačnej vrstvy dôjde k odstráneniu prostredia, v ktorom vznikajú plesne.

Vytvorte si tepelnú pohodu

Tepelne izolačná vrstva je veľmi efektívna, pretože odráža teplo späť do miestnosti. Znižuje postup tepla do konštrukcie budovy. Odstraňuje premŕzanie a sálanie chladu zo stien do miestnosti. Vytvára tepelnú pohodu a zaisťuje rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti.

Tepelné úspory a rýchla návratnosť

aeroTHERM má rýchlu tepelnú odozvu a vytvára úspory na vytápanie. Má rýchlu návratnosť investícií a dlhú životnosť. Úspory na vytápanie budú najväčšie tam, kde konštrukcia domu v zimným obdobiach nedostatočne izoluje a v letnom období sa prehrieva a sála teplo do interiéru.

Trvalé odstránenie plesní

aeroTHERM trvalo zamedzuje tvorbe plesní. Po jeho aplikácii zostane povrch stien teplý. Preto sa už na ňom nevyzráža vlhkosť, ktorá zapríčiňovala vznik plesní.

Odstránenie tepelných mostov

Tepelný most je chyba konštrukcie, kvôli ktorej v danom mieste do interiéru prechádza väčšie množstvo chladu. Z interiérovej strany na ňom kondenzuje vlhkosť a tvoria sa plesne.
aeroTHERM vytvára na tepelných mostoch vrstvu, ktorá zabraňuje postupu chladu do interiéru.

Stropy
aeroTHERM je ideálny prostriedok k riešeniu tepelnej izolácie stropov. Odstraňuje úniky tepla stropom a umožňuje vyhriatie miestností, ktoré boli kvôli únikom cez strop stále chladné.

Podlahy
aeroTHERM prináša nové technicky a ekonomicky efektívne riešenie tepelnej izolácie podláh a podpodlahového topenia ako pre novostavby, tak pre rekonštrukcie a dodatočné zateplovanie. Tepelne izolačná vrstva 1mm nezväčšuje výšku podlahovej konštrukcie. Taktiež odpadá nutnosť tvorby hrubých vrstiev betónových plôch.

Ako aplikovať aeroTHERM?
Poťahovaním, valčekovaním alebo striekaním na pevný, očistený a napenetrovaný podklad. Pred aplikáciou sa riedi vodou podľa savosti podkladu do kašovitej hmoty.

Finálna povrchová úprava
Na aeroTHERM môžete aplikovať maľbu, tapety, obklady, dlažbu, plávajúce podlahy, linoleum, koberec. U nesavých podkladov akýkoľvek umývateľný náter.
aeroTHERM pod týmito materiálmi nestráca svoje tepelne izolačné vlastnosti a schopnosť odrazu tepla. Pre maľovanie vyberajte iba kvalitné maliarske farby, u ktorých výrobca zaručuje veľké množstvo premaľovaní.

aeroTHERM zlepší vzhľad vašich stien
Aplikáciou aeroTHERMu získate nielen kvalitnú tepelnú izoláciu, ale tiež estetickú úpravu stien.