Kvalita bývania

Každý z nás chce bývať na úrovni, ktorá je obrazom našej individuality, jedinečnej osobnosti. Naše predstavy o domove ovplyvňuje aj miera informovanosti, spoločenstvo, v ktorom žijeme, naše finančné možnosti a pod.

Kvôli uskutočneniu sna o domove si dokážeme odpustiť dovolenky, odsunieme kúpu nového auta a plánovaniu i výstavbe obetujeme týždne i mesiace voľného aj pracovného času. Vlastné obydlie, nech je to byt alebo dom, je často cieľom, ktorého naplnenie ľudí spája, no neraz aj rozdeľuje. Aby sme si spolu so svojou rodinou mohli splnenie sna užívať, nestačí len snívať – musíme aj plánovať! A to je prvý krok k realizácii sna.

Možnosti financovania rodinného domu

Pre všeobecný prehľad možnosti financovania výstavby rodinného domu je prospešné sa oboznámiť so základnými alternatívami financovania a poukázať na ich podstatné vlastnosti, ktoré vám pomôžu pri výbere možností finančného krytia vášho rozpočtu.

Pre  väčšinu  je výstavba rodinného domu celoživotná investícia a nie každý si môže dovoliť financovať celú stavbu z vlastných zdrojov. Spolupracujeme s týmom, ktorý Vám pomôže zabezpečiť chýbajúce financie.

Hypotéka zo zákona je dlhodobý úver na kúpu, výstavbu alebo zmenu nehnuteľnosti so zriadením záložného práva na nehnuteľnosti nachádzajúcej sa na území Slovenska. Hypotéka zo zákona je poskytovaná bankami, ktoré musia vydávať, pre tento druh hypotéky, špeciálne cenné papiere – hypotekárne záložné listy. Poskytuje sa najmenej na 4 a najviac na 30 rokov.

Bezúčelová hypotéka je úver zabezpečený nehnuteľnosťou. Bezúčelová hypotéka môže byť použitá na akýkoľvek účel, ktorý netreba preukazovať. Poskytuje sa na 1 až 30 rokov ( záleží od banky ). Spravidla má vyššiu úrokovú sadzbu ako hypotekárny úver iného druhu. Hypotéka na čokoľvek sa v závislosti od banky a bonity klienta poskytuje až do výšky 95% hodnoty nehnuteľnosti. Nehnuteľnosť, ktorou sa takáto hypotéka zabezpečuje, by mala byť určená na bývanie – skolaudovaný byt alebo RD. Pozemok alebo nebytové priestory sa pri hypotéke bez určenia účelu nedajú použiť alebo iba výnimočne.

Podobné články